Appointment: 0533 234 18 77 Konak, Lefkoşe Cd. No:10/B Nilüfer/Bursa - Turkey
Working hours: Mon – Sat: 8:00 AM – 8:00 PM Sun: Closed

Welcome to Our Clinic

Architects of Beautiful Smiles

Welcome to Dentasarım Oral and Dental Health Clinic! We are an experienced healthcare team focused on preserving and improving your oral and dental health to the highest standard. Our aim is to provide you with comprehensive and personalized services using modern medical technology. When you step into our clinic, you will experience a warm welcome and professional service.

Feel the importance we give to your health. Our experienced dentists and expert staff are here to create the most suitable treatment plan for you in a friendly and welcoming environment. At Dentasarım Oral and Dental Health Clinic, the comfort and health of our patients are our top priorities. We look forward to offering you suitable treatment options and detailed information. Let’s take steps toward healthy smiles together.

More Information

Our Treatments

Our Services

Implantology

With our treatments that combine durability and comfort, we promise you a smile that will last a lifetime.

Learn more

Advanced Surgical Procedures

Our clinic is equipped with the latest surgical techniques and innovative technologies, offering a wide range of services.

Learn more

Surgery

These procedures at Dentasarım are performed by expert dentists using the latest technology, with your health and comfort being our priority at...

Learn more

Prosthetic Dental Treatments

Regain your smile and functionality because we want every smile to be with you in every moment of your life.

Learn more

Healthy Teeth, Beautiful Smiles…
We Are Here for You.

  • Accurate diagnosis is the foundation of healthy smiles.
  • Advanced technology makes a difference in quality oral care.
  • Professional solutions for oral health.
About Us

Advanced Innovative Technology and Professional Dentists

Architect of Beautiful Smiles: Schedule an Appointment to Consult with Your Dentist

Staff

Preserve the beauty in your smile with our professional dentists.
Mehmet Duran Korkmaz
Mehmet Duran Korkmaz
2024-01-21
Güler yüzlü ve profesyonel ekip Çok memnun kaldım teşekkürler
Bilal Alpaslan
Bilal Alpaslan
2024-01-20
1 ay kadar önce kanal tedavimi olmak üzere gittim. Personel çok ilgili ve güler yüzlüydü ve hekimlerin tedaviye yaklaşımı son derece profesyoneldi. Polikinliğin temizliği ise son derecede mükemmeldi. Tedaviden sonra herhangi bir komplikasyon hissetmedim, şu an için her şey yolunda gidiyor. Hiç çekinmeden tüm yakınlarıma şiddetle tavsiye ediyorum. Tereddütü olan herkesin sadece bir kere ziyaret etmesi yeterli. ????
Umut Gelmedi
Umut Gelmedi
2024-01-19
20’lik diş çekimim için gittim. daha önceden gittiğim yerlerde dişimin konumu sebebi ile zorlu bir operasyon olacağını belirtmişlerdi ve sorduğum sorulara aldığım cevaplar beni tam tatmin etmemişti.Aile dostumun tavsiyesi ile geldiğim burada çok iyi karşılandım. Süreç hakkındaki bilgilendirme beni tatmin etti. 2 diş çekimim al üst toplamda 40 dk sürdü. 24 saat sonra ağrı sızı kalmadı 1 hafta sonra da dikişlerim alındı. Süreçten çok memnun kaldım tüm ekibe teşekkür ederim.
Serdar Duran
Serdar Duran
2024-01-18
Diş korkusu olan beni bile kendisine hayran bırakan bir diş kliniği personellerin güler yüzü diş hekimlerinin her işlemi en ince detayına kadar anlatması ve tedavi sonrası takip ile inanılmaz bir klinik , gözünüz kapalı bir şekilde gidebilirsiniz herşey için teşekkürler
ahmet güçlü
ahmet güçlü
2024-01-18
Babamın implant tedavisi için gittik personel çok güleryüzlü, doktorumuz Yonca hanım de çok ilgiliydi. Her ayrıntısını yapacağı işi anlattı ve çok özen gösterdi. Çok memnun kaldım. Mutlaka bi gidip muayene olmak gerekiyor zaten olması gerekeni gerçekten çok güzel bir şekilde yapıyorlar.